Drukarnia cyfrowa – druk cyfrowy

Personalizacja, niskie nakłady, ekonomiczne koszty drukowania – jeśli oczekiwania naszych klientów dotyczą właśnie tych parametrów, pragniemy w szczególny sposób polecić im druk cyfrowy, wykonywany w naszej drukarni Akcygraf w Poznaniu.

 

Mając na uwadze połączenie wysokiej jakości z relatywnie niską ceną wydruku, jest to technika, która przy drukowaniu niewielkich nakładów sprawdza się najlepiej. Druk cyfrowy, w odróżnieniu od druku offsetowego, nie zakłada stosowania nośników pośrednich, które naświetlają i odbijają obraz na tworzywie docelowym (papierze).

 

Drukowanie cyfrowe polega na wytworzeniu obrazu bezpośrednio z danych odczytywanych z komputera. Nie trzeba dodawać, że dzięki temu jest ono znacznie szybsze i nie wymaga skomplikowanego przygotowania, jak ma to miejsce w przypadku druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa Akcygraf - Nasza Oferta

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy pozwala nam realizować najbardziej niestandardowe projekty metodą druku cyfrowego. W naszej ofercie znajduje się szereg produktów z możliwością personalizacji, takich jak:

Zalety wydruków cyfrowych

<h2>Zalety wydruk&oacute;w cyfrowych</h2>

W drukarni Akcygraf w Poznaniu z przyjemnością stworzymy dla Państwa spersonalizowane wydruki cyfrowe w najwyższej jakości. U nas opłaca się drukować nawet pojedyncze strony, jak i małe ilości wizytówek czy ulotek reklamowych. Wielką zaletą druku cyfrowego jest szeroki wybór podłoża drukarskiego. Mówiąc wprost: nasza drukarnia cyfrowa oferuje wydruki na rozmaitych rodzajach papieru, co również nie jest bez znaczenia przy drukowaniu zaproszeń, dyplomów, wizytówek czy innych produktów. Na uwagę zasługuje także niezwykle szeroka paleta kolorów. Drukujemy zarówno standardowe kolory z palety CMYK, jak również kolory specjalne, w tym również na biało. Na koniec pozostawiliśmy największą zaletę druku cyfrowego – praktycznie do ostatniej chwili możliwe jest modyfikowanie projektów graficznych przeznaczonych do druku. W przypadku drukowania offsetowego, takiej możliwości nie ma z uwagi na konieczność wcześniejszego przygotowania i ustawienia maszyn drukarskich.

 

Do niezaprzeczalnych zalet druku cyfrowego należą:   

 • szybki przebieg procesu przygotowania i drukowania,
 • możliwość wprowadzenia zmian graficznych lub tekstowych na każdej odbitce,
 • wysoka jakość druku,
 • wydruk na różnych podłożach i gramaturach,
 • wykorzystanie szerokiej gamy kolorów,
 • idealny do krótkich nakładów, takich jak druk katalogów, broszur, czy kalendarzy,
 • nie wymaga wykorzystania form drukowych, co obniża koszt druku i skraca jego czas,

Czym jest druk cyfrowy?

W naszej drukarni Akcygraf w Poznaniu oferujemy Państwu drukowanie cyfrowe, którego rozwój ściśle wiąże się z postępem technik komputerowych. Chcąc stworzyć krótką definicję, można określić, że jest to każdy proces drukowania, w którym przy użyciu maszyn cyfrowych i specjalnych środków barwiących, dane zawarte w pliku cyfrowym zostają przeniesione na podłoże drukowe. Od klasycznych technik drukowania różni się przede wszystkim tym, że nośnikiem obrazu nie jest forma drukowa, lecz cyfrowa oraz istnieje możliwość dokonywania zmian informacji podczas drukowania.

 

Metody druku

Rozwój druku cyfrowego nastąpił ponad dwie dekady temu. Na początku najbardziej popularną metodą druku była elektrofotografia, w której naładowany elektrostatycznie cylinder jest naświetlany za pomocą lasera. W przypadku jonografii, miejsca drukujące na cylindrze zostają naładowane strumieniem jonów emitowanych przez głowicę drukującą. Kolejną metodą jest magnetografia, polegająca na tym, że na powierzchni pokrytego warstwą magnetyczną cylindra zostaje zapisany obraz utajony. W drukowaniu termograficznym obraz jest wytwarzany dzięki działaniu ciepła na podłoże lub na nośnik pośredni. Nie można zapomnieć o druku natryskowym (ang. ink-jet), który obecnie najprężniej się rozwija i wiąże się z wystrzeliwaniem środka barwiącego przez dysze w głowicy urządzenia drukującego

Skontaktuj się z nami
porozmawiajmy o Twoich potrzebach

Skorzystaj z formularza

Druk cyfrowy a druk offsetowy

W przeciwieństwie do druku offsetowego, drukowanie metodą cyfrową jest dedykowane głównie niewielkim nakładom. O ile offset pozwala na wielokrotne drukowanie tego samego obrazu w bardzo wysokiej jakości, o tyle drukarnie cyfrowe oferują szybki wydruk nawet pojedynczych egzemplarzy, co ma szczególne znaczenie w przypadku dokumentów spersonalizowanych, takich jak: dyplomy, świadectwa, zaadresowane koperty, zaproszenia oraz wiele innych produktów. Druk cyfrowy doskonale sprawdzi się również przy okazji drukowania zdjęć, łącząc w sobie niskie koszty z doskonałą jakością.

 

Przebieg procesu drukowania

W zależności od użytej metody przebieg procesu drukowania może różnić się na poszczególnych etapach.

Chcąc uogólnić jego schemat, można wyróżnić

 1. Ładowanie miejsc drukujących
 2. Wywołanie
 3. Przenoszenie obrazu na podłoże drukowe
 4. Utrwalenie odbitki

 

GeminiCMS napędza stronę https://studio.akcygraf.pl
Projekt i realizacja: GeminiSoftnet
Copyright © 2024 https://studio.akcygraf.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.